Czym dokładnie są zawiesia pasowe

Warto mieć świadomość, że zawiesia pasowe są bardzo ważnymi elementami podczas transportu. Produkty wykorzystywane są bowiem bardzo podobnie do pasów transportowych czy transportowanych przedmiotów.

Dlaczego warto zdecydować się na zawiesie pasowe?

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że zawiesia pasowa charakteryzują się również bardzo podobną budową do pasów transportowych. Koniecznie należy zaznaczyć, że produkowane są praktycznie z takich samych materiałów.

Nie wszyscy wiedzą, że zarówno wytrzymałość, jak i siła udźwigu zawiesi zależą od koloru, a także etykiet, które się na nich znajdują. Ponadto zawiesie pasowe nie służy tylko i wyłącznie do transportu wewnątrz poszczególnych kontenerów, ale również bardzo dużych ładunków, które są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że produkty są zarówno zgodne z obowiązującymi normami, jak i posiadają wymagane atesty.

Właściwości zawiesi pasowych

Warto przede wszystkim wiedzieć, że zawiesia pasowe produkowane są z poliestru. Ponadto produkt w zależności od dopuszczalnego obciążenia roboczego może składać się nawet z kilku taśm. Należy również zaznaczyć, że taśmy są ze sobą łączone maszynowo, czyli zszywane jedna na drugą. Koniecznie należy także dodać, że szerokość taśm wynosi od 3 do 30 cm.

Bardzo istotną cechą charakterystyczną zawiesi pasowych jest fakt, że przy stosunkowo małej masie własnej mają dużą nośność jeżeli chodzi o obciążenie. Produkt może być wykorzystywany w temperaturach od -40 do +100⁰C. Warto pamiętać, że używanie zawiesi poza wspomnianą skalą może mieć bardzo negatywne oddziaływanie na właściwości wytrzymałościowe.

Zastosowanie zawiesi pasowych

Zawiesia pasowe są przede wszystkim niezwykle wytrzymałymi łączeniami. Ponadto niska masa własna w połączeniu z dużą nośnością sprawiają, że produkt może być stosowany zarówno do transportu, jak i zabezpieczania ładunków dwudziestotonowych. Produkt doskonale zda egzamin w przypadku zdecydowanej większości prac przeładunkowych.

Zawiesia pasowe świetnie sprawdzą się także przy transporcie elementów, które mogłyby ulec ewentualnemu porysowaniu. Należy również zaznaczyć, że poliester jest materiałem charakteryzującym się bardzo dużą odpornością na różnego rodzaju przecieranie. Produkt może być dzięki temu wykorzystywany do transportu elementów, które mają ostre krawędzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here