Czym są karty lojalnościowe i jak wpływają na funkcjonowanie biznesuCzym są karty lojalnościowe i jak wpływają na funkcjonowanie biznesu

W obecnych czasach, kiedy konkurencja niemal w każdej branży jest niezwykle silna, należy szukać rozwiązań, które będą zachęcać klientów do korzystania z oferowanych usług. Oprócz tradycyjnych metod marketingowych, na przykład reklam w mediach, może zdecydować się na inne formy mające na celu tworzenie wzajemnej komunikacji między firmą a klientem.

Dlaczego klient wraca?

Dlatego, że ma korzyść wybierając konkretną usługę bądź produkt. Tak właśnie działają programy lojalnościowe od ZenCard. Ich zadaniem jest wywołanie zaangażowania u klienta, a dokładniej mówiąc przekonanie go, że wybierając daną markę, zyska coś wyjątkowego. Proces programów lojalnościowych zazwyczaj przebiega tym samym schematem: klient kupuje określony produkt, za określoną kwotę lub korzysta z usługi, a to przyczynia się do naliczania punktów, których odpowiednia suma jest gwarancją otrzymania nagrody lub rabatu.

Narzędzia programów lojalnościowych

Najpopularniejszym i niezwykle wygodnym w użytkowaniu narzędziem jest karta lojalnościowa. Korzystanie z niej jest szybkie, a przechowywanie łatwe, ponieważ jej kształt zbliżony jest do kart bankowych, dzięki czemu może znaleźć się obok nich w portfelu. Warto również wspomnieć tutaj jeszcze raz o wygodzie. Odchodzi się od korzystania z folderów i naklejaniem znaczków lub przystawianiem pieczątek, ponieważ wielu klientów nie ma możliwości noszenia ich przy sobie i to w taki sposób, by miękki papier się nie pogniótł. Otrzymywanie naklejek również jest mniej wygodne, ponieważ niezwykle łatwo o to, by je po prostu zgubić.

Zalety kart lojalnościowych

Wspomniany wyżej komfort użytkowania sprawia, że więcej klientów decyduje się na to, by wziąć czynny udział w programie lojalnościowym. Oczywiście niezmiernie ważne są korzyści, jakie ze sobą niesie, ale w dzisiejszych czasach na pierwszym miejscu stawia się wygodę, dlatego wiele osób, mimo zainteresowania nagrodami, mogłoby zrezygnować przez formę, jaka przyczynia się do ich zdobycia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here