Dlaczego branie pożyczek jest dobrą alternatywą dla kredytów?

Zdobycie pieniędzy na określony cel stawia przed wyborem jednej z dwóch możliwości. Pierwszą jest wzięcie pożyczki, a drugą kredytu. Choć te pojęcia często stosowane są zamiennie, to jest to błąd, ponieważ rozwiązania w znaczącym stopniu się od siebie różnią.

Bez tłumaczeń

Banki, które oferują kredyty wymagają wskazania celu, na jaki zostaną przeznaczone pożyczone pieniądze. Jeśli określi się w umowie, że cała kwota zostanie przekazana na samochód, a kupi się wyposażenie do mieszkania to można ponieść tego konsekwencje. Bank ma prawo skontrolować, czy pieniądze zostały wydane zgodnie z tym, co zostało zawarte w umowie. W przypadku pożyczek nikt nie pyta, na co kwota zostanie wydana, dlatego można ją rozdysponować dowolnie.

Bez procentu

Każdy bank wymaga zapłaty za pożyczenie pieniędzy w formie oprocentowania. Często jest ono całkiem wysokie, szczególnie w przypadku kredytu krótkoterminowego. Instytucja pozabankowa sama decyduje o tym, czy pobierze odsetki za pożyczenie czy nie. Wiele z nich ma dodatkowe programy polegające na pożyczeniu niewielkiej sumy na bardzo krótki okres zupełnie za darmo. Jest to zdecydowanie bardziej korzystne.

Bez zbędnych formalności

Ilość dokumentów i zaświadczeń wymaganych przez banki może przytłoczyć. Każdy bank skrupulatnie ocenia zdolność kredytową pożyczającego, nawet, kiedy chce od wziąć kredyt na niewielką sumę. W tym przypadku instytucje pozabankowe również mają przewagę. Na kokos.pl można wziąć pożyczkę bez zaświadczeń i zbędnych formalności, których dopełnienie trwa kilka dni. Wypełnienie wniosku jest niezwykle proste i zajmuje kilka chwil. Jedyne, co jest potrzebne do przelew na 1 grosz w celu weryfikacji tożsamości.

Bez czekania

W przypadku banków czas od złożenia wniosku do otrzymania pieniędzy na konto trwa minimum kilka dni, w zależności od kwoty i rodzaju kredytu może to zająć nawet kilka tygodni. Pożyczki pozabankowe, zwłaszcza online to najczęściej kilka godzin potrzebnych na weryfikację oraz przelanie środków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here