Otrzymanie dotacji jest trudne i nie jest trudne. Wszystko będzie tak naprawdę zależne od tego jak my się o to będziemy starać. Jeśli pup ma dać nam jakiekolwiek pieniądze to musimy być w urzędzie pracy zarejestrowani. To podstawa i to nie miesiąc czy dwa ale minimum trzy miesiące. Czasami jest to nawet pół roku. Nie można w czasie ostatnich dwunastu miesięcy prowadzić żadnej innej firmy. Nie można również odmówić przyjęcia pracy, która proponuje nam urząd. Dzisiaj pracy nie brakuje, a zatem wcale nie będzie łatwo żeby taki warunek spełnić. Wszystko jednak zależne będzie od tego, w jakim miejscu szukamy pracy.

Otrzymanie pieniędzy wydaje się być proste, ponieważ jeśli spełniamy powyższe warunki to teraz trzeba będzie jedynie złożyć stosowny wniosek. Jest to wiele stron, gdzie wszędzie mamy dokładnie to samo napisane tylko w innej formie. Wystarczy jedna pomyłka i można zaczynać wypełnianie od nowa. Osoby, które mają już spore doświadczenie kserują sobie poszczególne strony i jeśli jest na nic coś nie tak to je podmieniają. Jeśli my w porę tego nie zrobimy to musimy cały wniosek wypełnić od początku.

W pewnym momencie może nam się to znudzić. Plusem jest to, że taki wniosek można oddać specjalnej firmie, która go wypełni. Może i zapłacimy, ale przynajmniej wiemy, że nie będziemy mieć z wnioskiem najmniejszych problemów. Ważniejszy od pieniędzy jest nasz czas, a trzeba będzie się trochę po tych urzędach nachodzić. Lepiej polegać na kimś, kto robi to codziennie i będziemy mieć łatwiej.

Pieniądze dla każdego?

Tutaj znowu możemy być niemile zaskoczeni, a dlaczego? Dlatego że można mieć pozytywnie rozpatrzony wniosek o dotacje, ale nie otrzymamy pieniędzy. Jeśli jesteśmy z małego miasta to jest lista, a ilość pieniędzy jest zawsze ograniczona. Możemy być na czwartym miejscu i już pieniędzy nie będzie. To jednak nie wszystko pieniądze nie są przyznawane według kolejności wniosków. Trzeba być w określonej grupie wiekowej.

Najgorsza grupa to 30-40 lat, bo wtedy jedna może dwie osoby na większe miasto otrzymają pieniądze. Lepiej być albo młodym albo mieć już powyżej pięćdziesięciu lat. W praktyce dotacje to coś bardzo łatwego do otrzymania, ale niestety w praktyce wszystko jest trochę bardziej skomplikowane. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo nawet, jeśli mamy super pomysł na biznes to możemy go otworzyć dopiero, kiedy dostaniemy pieniądze. Może to być jutro, za miesiąc, a może w przyszłym roku. Jeśli założymy wcześniej firmę to automatycznie jesteśmy wykreślani z listy oczekujących na pieniądze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here