Kredyt rolniczy na zakup środków trwałych - jak go zdobyć?

Środki trwałe posiada większość firm, bez względu na branżę i wielkość. Składniki majątku tak kwalifikowane, posiadają również gospodarstwa rolne. Czym są środki trwałe? Jak zdobyć kredyt rolniczy na zakup środków trwałych?

Czym są środki trwałe?

Zgodnie z ogólną definicją, środki trwałe są to składniki majątku stanowiące własność, lub współwłasność podatnika. Środki trwałe mogą zostać nabyte, lub wytworzone we własnym zakresie i zdatne do użytku w momencie zakwalifikowania ich jako środek trwały. Mogą to być składniki majątku takie jak:

– budynki i budowle,

– maszyny

– urządzenia,

– narzędzia i wyposażenie,

– pojazdy i inne środki transportu.

Aby dany składnik majątku mógł zostać zakwalifikowany do środków trwałych, muszą być spełnione pewne warunki – przede wszystkim, musi być to składnik aktywów o charakterze rzeczowym (w odróżnieniu od niematerialnych wartości niematerialnych i prawnych), o okresie użyteczności nie krótszym niż rok.

Środki trwałe w rolnictwie

Maszyny rolnicze są niezbędnym elementem  wyposażenia każdego gospodarstwa. Bez maszyn i specjalistycznych urządzeń używanych w rolnictwie, nie jest możliwe prowadzenie gospodarstwa. Są one więc zaliczane do tak zwanego obszaru D (dotyczącego modernizacji gospodarstw rolnych).

Ich okres użytkowania zwykle wynosi wiele lat i spełniają one wszelkie przesłanki do uznania za środki trwałe. Problemem rolników nie są więc zwykle dylematy natury podatkowo-księgowej, lecz zagadnienie skąd wziąć pieniądze na zakup środków trwałych?

Jak zdobyć kredyt rolniczy na zakup środków trwałych?

Wielu rolników, mimo nieprzerwanego prowadzenia własnych gospodarstw, nie jest w stanie uzyskać kredytu rolniczego na zakup maszyn gospodarskich w banku na standardowych warunkach. Rolnicy, którzy obawiają się, że mogą być zbyt mało wiarygodni dla banków, mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy w uzyskaniu kredytu rolniczego w Agro Funduszu. Zgłaszając się po pomoc, klient- rolnik może liczyć przede wszystkim na indywidualne podejście do swojej sytuacji i rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z BIK. Firma Agro Fundusz od lat współpracuje z wieloma instytucjami finansowymi, dzięki czemu jest w stanie pomóc w sfinansowaniu zakupu środków trwałych do gospodarstwa nawet w z pozoru trudnych przypadkach.

Cechy kredytów rolniczych na zakup maszyn i urządzeń

Kredyty, o jakie mogą ubiegać się rolnicy za pośrednictwem Agro Funduszu, mają kilka cech wspólnych, takich jak:

– cena maszyny nie niższa, niż 5000 złotych i brak górnej granicy;

– okres kredytowania nie dłuższy, niż 12 lat;

– finansowanie zakupu maszyny nowej, lub używanej;

– dostępność oferty na oświadczenie,

W każdym przypadku rolnik może liczyć na indywidualne podejście do kwestii oceny zdolności kredytowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here