Top 3 dostawców najszybszego Internetu

Gdy poszukuje się idealnego dostawcy Internetu, warto kierować się wynikami testów. Można z nich wywnioskować, że najbardziej popularni medialnie operatorzy niekoniecznie mają łącze o najlepszych parametrach, przede wszystkim w kwestii prędkości. Jak wybrać najszybszy Internet?

Testy z 2018 roku na stronie Speedtest.pl

Wielu operatorów reklamując swoje usługi, chce udowodnić, że to właśnie u niech jest najszybszy Internet w Polsce. Niestety, kierowanie się wyłącznie takimi informacjami, nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto sięgnąć po sprawdzone dane zebrane na podstawie profesjonalnych analiz wykonanych bezpośrednio u użytkowników Internetu. Takie dane można znaleźć na stronie internetowej www.speedtest.pl. Z tego testu w 2018 roku skorzystały miliony użytkowników, dlatego uwzględniają one wiele czynników przydatnych przy wyborze najkorzystniejszej oferty Internetu.

TOP 3 dostawców Internetu według Speedtest.pl

Zgodnie z badaniem Speedtest.pl, podobnie jak to było w 2017 roku, na 1 miejscu rankingu w kategorii „najszybszy Internet” znalazła się INEA. Ten popularny operator z Wielkopolski osiągnął średni wynik transferu danych na poziomie już 0,10113 GB/s przy ponad 617 tys. testów wykonanych przez użytkowników udostępnianego przez niego Internetu. Był to wynik prawie dwa razy lepszy niż w poprzednim roku. Ten historyczny rezultat związany był nie tylko z nowoczesną infrastrukturą operatora, u którego prawie 200 tys. użytkowników korzystało ze światłowodu. Kamieniem milowym w tej kwestii było również udostępnienie łącza o przepustowości 10 GB/s przy tego typu łączach.

Na drugim miejscu, podobnie jak to było rok wcześniej, w rankingu portalu Speedtest.pl znalazł się operator TOYA z wynikiem 0,07921 GB/s przy prawie 236 tys. wykonanych w 2018 roku testów, a na podium w tym roku wskoczyło także UPC przy średnim transferze danych 0,7865 GB/s (na podstawie ponad 1,5 mln wykonanych pomiarów).

Wybierając konkretnego dostawcę Internetu, trzeba bardzo dokładnie przeanalizować testy prędkości. Jest to szczególnie istotne, gdy sieć ma służyć do oglądania filmów w jakości HD, ściągania dużych plików czy do rozgrywki online z graczami z różnych zakątków świata.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here