Wszystko co powinieneś wiedzieć o inwestycjach krótkoterminowych, ale nie miałeś kogo zapytać

O tym, że inwestowanie to doskonały sposób na życie świadczy liczba graczy giełdowych. Jednak inwestowanie z głową jest niezwykle trudne i wbrew pozorom wymaga, obok pewnej dozy szczęścia, także wielkiej wiedzy i wyczucia. Jeśli więc myślisz o inwestowaniu na krótki termin, sprawdź czego nie wiesz!

Co nazywamy inwestycją krótkoterminową?

            W terminologii ekonomicznej, inwestycja krótkoterminowa to taka, której termin wymagalności wynosi mniej niż 12 miesięcy. Drugim wariantem jest taka inwestycja, której aktywa przeznaczone są do obrotu w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Generalnie zatem zyski powinny do nas przyjść w przeciągu roku.

Co jest celem takiej inwestycji?

            Celem jest oczywiście uzyskanie korzyści majątkowych, ekonomicznych, które wynikają z przyrostu wartości zainwestowanych aktywów. Generalnie inwestycje krótkoterminowe są klasyfikowane jako podgrupa aktywów obrotowych, do których zaliczyć możemy inwestowanie aktywami finansowymi lub inne formy gry pieniężnej.

Cechy inwestycji krótkoterminowych

            Większość tego typu ruchów ekonomicznych wiąże się z dość małymi zyskami. Inwestycja krótkoterminowa może być jednak podzielona na dwa typy. Z jednej strony mówimy o inwestycji ryzykownej, która poprzez swój krótki okres pozwala na spore pomnożenie środków początkowych, jednak wiąże się także ze stratą. W tym wypadku ustala się dość sporą kwotę minimalną, którą należy zainwestować. Z kolei drugi rodzaj tego typu inwestycji opiera się o małe kwoty (tutaj często można znaleźć kwoty maksymalne), które w spokojny i nieryzykowny sposób pomnażają się o kilka procent.

            Jak więc widać wyraźnie, inwestycje krótkoterminowe są przeznaczone dla osób, które doskonale znają rynek lub które dopiero zaznajamiają się z nim. Mogą przynieść naprawdę duże zyski, jednak wiążą się z konkretnym, zwykle większym niż w przypadku innych inwestycji ryzykiem. Z drugiej strony mogą być jedynie wstępną namiastką tego jak funkcjonuje rynek pieniądza.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here