Z założeniem konta nie ma dzisiaj żadnych problemów. Można to zrobić bez wychodzenia z domu. Cały proces może potrwać od kilku godzin do kilku dni. Ważne jest to żeby konto było zweryfikowane to oznacza, że nie można go założyć na byle, kogo, albo na dane, które sobie wymyślimy. Przez Internet trzeba będzie przesłać skan dokumentów tak żeby bank mógł nas sprawdzić. Najczęściej po założeniu konta trzeba czekać na to aż bank przyśle nam zwykłą poczta umowę.

My podpisujemy wszystkie dokumenty i dołączamy skan dowodu osobistego. Czas oczekiwania jest zależny od tego jak szybko poczta dostarczy przesyłkę. Kolejnym krokiem będzie aktywacja konta przez Internet. Bank wysyła nam numer klienta i swoje hasło, które trzeba będzie bardzo szybko zmienić. Nie ustawiajmy prostego hasła tylko takie, które jest bardzo skomplikowane, a wtedy na pewno hakerzy będą mieć większe problemy z włamaniem się na konto.

Nie zapisujmy też tego hasła gdzieś w widocznym miejscu. Nauczymy się go na pamięć, a będziemy mieć mniej problemów. Jeśli zakładamy konto to byłoby dobrze wybrać takie, za które nie trzeba płacić. Bez problemu taką ofertę znajdziemy, a zatem nie wybieramy przypadkowej firmy tylko taką, która ma dla nas najlepszą z ofert. Wtedy zyskamy na tym bardzo dużo i nie trzeba będzie dodatkowo płacić. Po co płacić za coś, co inny mają za darmo? Właśnie tak trzeba do tego podchodzić.

Zakładanie konta

Nie jest trudno założyć konto w naszych bankach, ale trzeba przestrzegać ich zasad. Wtedy wszystko będzie łatwe i przyjemne. Jeśli nie chcemy załatwiać wszystkich formalności przez Internet to można iść bezpośrednio do placówki. Wtedy załatwimy zakładanie konta od ręki. Ten cały proces wysyłania umowy i weryfikacji dokumentów nie będzie potrzebny. Pracownik banku na miejscu wszystko sprawdzi i od razu można będzie z konta korzystać. Dzisiaj można znaleźć takie banki, które od ręki dają kartę debetową, którą można wykorzystać w bankomatach i do płacenia w sklepach.

Do wyboru mamy kilkanaście banków, które bardzo chętnie założą nam konto. Można mieć kilka kont, dlatego bez problemu zgłaszajmy się do banków. Wtedy na pewno będziemy bardzo zadowoleni, bo jedno konto to za mało. Oczywiście trzeba mieć ukończone osiemnaście lat żeby można było konto sobie założyć. Osoby niepełnoletnie mogą założyć konto, ale tylko, jeśli pojawią się ze swoimi opiekunami. Wtedy wszystkie formalności będzie można załatwić na miejscu. Bez konta w banku nie da się dzisiaj normalnie funkcjonować, dlatego trzeba je założyć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here