pamiętnik

Z pewnością duża cześć z was w młodości prowadziła pamiętni. Do tego nie trzeba było szczególnych starań. Wystarczył zeszyt, długopis i przemyślenia, które wystarczyło przelać na papier. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie do kupienia specjalnych pamiętników. W sklepach dostępne są również takie na kłódkę, ale przeznaczone są one raczej dla młodszych odbiorców. Zamiast inwestować więc w specjalny notes, równie dobrze przyda się zwykły zeszyt. Ma on za zadanie przechowywać nasze prywatne rozmyślenia. Nie musi być on piękny wizualnie, aby kusił innych do spojrzenia w niego. Powinien się podobać nam, a nie innym. Jak zacząć pisać dziennik? 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-prowadzic-dziennik/

Jak prowadzić pamiętnik/dziennik?

Na początku dobrze jest obrać tematykę, którą będzie on poruszał. Może być to dziennik, który posłuży nam jako skarbiec przepisów, a może będzie zawierał nasze prywatne przemyślenia, którymi nie chcemy się z nikim dzielić. Może mieć jednak dowolną formę, która jest mieszana, czyli znajdzie się tam nasz ulubiony przepis na ciasto z przepisu naszej babci czy też słodka tajemnica.

Może być ten notes typu bullet journal, który pozwoli nam na zorganizowanie wszystkiego od A do Z. W nim znajdował będzie się dokładnie rozpisany budżet, wydatki, planowanie spotkań okolicznościowych, przyjęć rodzinnych, albo po prostu pozwoli nam on puścić wodzę wyobraźni, którą w kreatywny sposób przeniesiemy na papier. Wybór należy do was. 

Dziennik emocji – w jaki sposób go prowadzić? 

Do tego nie potrzeby jest specjalistyczny sprzęt. Zeszyt kratkę lub w linię będzie wystarczający. Wyznacz sobie czas, w którym będziesz prowadzić swój pamiętnik. Dokładnie rozplanuj sobie ile czasu możesz przeznaczyć na zapisanie czegoś do pamiętnika. Jeżeli po kolacji masz wolne 20 minut, śmiało z nich skorzystaj i opisz coś co tego dnia Ci się przytrafiło. Określ w jasny sposób o czym chcesz napisać, i następnie zamień to w słowa.

Zobacz też: http://trendliving.pl/piekny-ogrod/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here