Jaki kredyt powinna wybrać mała firma? Kredyty dla małych firm

0
1010

W ostatnich latach w Polsce otworzyło się naprawdę sporo małych firm. Nasi rodacy coraz śmielej spełniają swoje marzenia o prowadzeniu własnej działalności i rozwijaniu swojej pasji. W każdym mieście – zarówno w tym mniejszym, jak i większym można zauważyć małe firmy, które prowadzone są przez rodziny czy przyjaciół. Każdy przedsiębiorca marzy o tym, aby jego biznes dobrze prosperował i stale się rozwijał. Aby spełnić te marzenia, niezbędne są pieniądze, którymi można sfinansować różnego rodzaju inwestycje.

Jeśli w Twojej firmie pojawiła się potrzeba zaciągnięcia kredytu, to wcale nie musi oznaczać, że źle nią zarządzasz. Wręcz przeciwnie – kredyt może być doskonałym rozwiązaniem, które pomoże Ci wzbić Twoją działalność na nowy, wyższy poziom. Jest to narzędzie, które pomaga w szybkim rozwoju firmy i jest coraz bardziej dostępne. Zobacz jaka forma finansowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza i jaki rodzaj kredytu najlepiej sprawdzi się dla małych firm.

Jaką firmę można określić mianem małej?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym dokładnie jest mała firma. To czy firma jest mała, średnia czy duża można klasyfikować według kilku wartości. W większości przypadków, za małą firmę uważa się taką, która w ostatnich dwóch latach obrotowych: zatrudniała średnio mniej niż 50 osób i jej roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nie przekroczył równowartości w złotych 10 milionów euro. Definicja małej firmy pasuje więc do wielu polskich firm – szczególnie tych o zasięgu lokalnym. Średnie i duże przedsiębiorstwa można spotkać szczególnie w większych miastach.

Kredyty dla małych firm

Obecnie większość banków ma w swojej ofercie duży wybór kredytów dla przedsiębiorców. Możliwości finansowania własnego biznesu jest naprawdę sporo, dlatego warto zgłębić ten temat, aby wybrać jak najlepsze rozwiązanie. Do najpopularniejszych rodzajów kredytów dla firm można zaliczyć kredyt obrotowy i kredyt inwestycyjny https://habza.com.pl/kredyt-inwestycyjny/.

Kredyt inwestycyjny, jak łatwo można się domyślić, służy on do sfinansowania planowanych inwestycji. Może to być zakup nieruchomości, środków transportu, nowych maszyn produkcyjnych czy też patentów i licencji. Kredyt inwestycyjny opiewa zazwyczaj na bardzo wysokie sumy, a jego spłatę można rozłożyć nawet na kilkanaście lat. W związku z tym, że jest to poważne zobowiązanie, to firma, która chce otrzymać taki kredyt, musi spełnić szereg wymagań. Po pierwsze niezbędny będzie wkład własny. Po drugie przedsiębiorca powinien przygotować biznesplan, który przekona bank o słuszności inwestycji.

Kredyt obrotowy służy do pokrycia bieżących wydatków firmy. Za środki pozyskane w taki sposób można np. kupić towary i usługi, wypłacić wynagrodzenie pracownikom oraz opłacić rachunki i składki ZUS. Taki kredyt może zostać udzielony w transzach lub jednorazowo na krótki okres – do jednego roku. Istnieje jednak możliwość przedłużenia takiego zobowiązania.

Podsumowanie

Mali przedsiębiorcy nie powinni narzekać na brak możliwości pozyskania dodatkowych pieniędzy na rozwijanie swojego biznesu. Zarówno kredyt inwestycyjny, jak i obrotowy wydaje się korzystnym rozwiązaniem – zależy jakiego rodzaju finansowania potrzebujesz w danym momencie. Jeśli nie wiesz jakie zobowiązanie będzie najlepsze i obawiasz się formalności, to możesz skorzystać z pomocy doradcy kredytowego Habza Finanse. Dzięki swojemu doświadczeniu pomoże Ci on przejść przez cały proces ubiegania się o kredyt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here