Wielka popularność kryptowalut

Słów kilka powiedzmy o nowym zjawisku zachodzącym w wielu sferach naszej rzeczywistości. Kultura, finanse i gospodarka stymulowane są w nowy niespotykany dotąd sposób, przez rewolucyjne odkrycia niosące za sobą wynalazki i technologie rodem z science fiction.

Rzecz o nowym zjawisku. Nazwane przez ekspertów inkubatorem startupów i technologii. Rodzą się nowe firmy na bazie wprowadzanych najnowszych wynalazków.

Przejdźmy do konkretów. Mowa o sferze finansowej i o najnowszym osiągnięciu ludzkiej pomysłowości, czyli o kryptowalutach.

Czym są kryptowaluty? Pod tą tajemniczą nazwą kryją się nowoczesne środki płatnicze. Cząstka waluta jest z pewnością zrozumiała dla wszystkich, bo często spotykamy się z tym określeniem w życiu codziennym. Jednak pierwsza część może przywodzić różne skojarzenia nie zawsze zgodne z sednem sprawy. Tak więc krypto znaczy zaszyfrowany. Szyfrowanie dotyczy bazy danych. Jest to w zasadzie rozproszona baza danych. Na jej podstawie określane są notowania kryptowalut. Baza danych tworzy ciąg logiczny i skutkowy. Każdy z odcinków dokumentu nazywa się ogniwem łańcucha, czyli z angielska blockchain. Blockchain zapewnia bezpieczeństwo wszystkim operacjom. A przy tym transparentność. To znaczy, że każdy ma wgląd w zasadniczą strukturę łańcucha z pominięciem szczegółów personalnych.

Dla chcących spróbować swych sił na nowym i obiecującym rynku wydano niejeden praktyczny poradnik kryptowalut.

Wróćmy jeszcze do bezpieczeństwa transakcji przeprowadzanych za pomocą kryptowalut. Jawność i rozproszona baza danych daje gwarancje odporności na nadużycia. Gdyby, teoretycznie, zawiązała się grupa ludzi tworząca spisek przeciwko użytkownikom i próbowała skonstruować program do sfałszowania danych w systemie transakcyjnym, nie ma możliwości zmiany danych raz już zapisanych. A nawet, gdyby chciano tego dokonać, wniesienie poprawek w każdym z miejsc przechowywania duplikowanych plików byłoby niemożliwe.

Dlatego kryptowaluty to takie genialne rozwiązanie. Przy okazji optymalizujące wykorzystanie zasobów i likwidujące pośrednictwa banków.

Źródło: KryptoPoradnik

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here