Integracje comarch optima

0
2067

Comarch Optima to program, który składa się z modułów, dzięki czemu można go bez problemu rozbudowywać. Całkowita integracja i jedna wspólna baza danych sprawia, że pracuje nam się szybciej i wygodniej, a dane wprowadzane są do systemu tylko raz. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy i pracownicy oszczędzają czas i pieniądze, mając jednocześnie pod ręką dostęp do swojej bazy danych.

Aplikacje zintegrowane, przygotowywane specjalnie z myślą o użytkownikach oprogramowania Comarch Optima, możemy podzielić na kilka kategorii:

Księgowość

Comarch Optima możemy zintegrować z popularnym programem SaldeoSMART, wykorzystywanym przez biura księgowe i rachunkowe. Jest to narzędzie, które odczytuje z faktur papierowych takie dane potrzebne do księgowania jak: numer faktury, dane kontrahenta, kwoty netto i brutto, daty, itp. Dzięki zintegrowaniu, zaoszczędzimy wiele czasu, który do tej pory musieliśmy poświęcić na ręczne przepisywanie informacji z dokumentów.

Nieruchomości

Istniejący na rynku system Aquila to program, który dedykowany jest zarządcom nieruchomości, spółdzielniom i wspólnotom mieszkaniowym. Pozwala on na ewidencjonowanie podstawowych danych, naliczanie opłat, definiowanie składników ułatwiających rozliczanie lokali. Dzięki filtrom, przygotowane dokumenty można podejrzeć, a następnie, po zintegrowaniu z Comarch Optima przekształcić do dokumentów sprzedaży, gdzie podlegają rozliczeniu i ewidencji rachunkowej.

Hotele i pensjonaty

System BIZNES HOTEL to popularny wśród hotelarzy program, za pomocą którego możemy połączyć system rezerwacji, ewidencji noclegów, usług gastronomicznych w jedną całość. Przeznaczony jest on nie tylko dla hoteli, ale również dla pensjonatów, sanatoriów czy ośrodków wczasowych. Zintegrowanie BIZNES HOTEL z Comarch Optima pozwoli na dodawanie bazy kontrahentów, czy wystawianie faktur, na podstawie danych istniejących w BIZNES HOTEL, bez konieczności wprowadzania ich na nowo.

Szkoły językowe

Większość szkół prowadzących kursy językowe korzysta z programu LangSystem. Dzięki niemu można prowadzić nowoczesne i kompleksowe zarządzenia, prowadzić ewidencję lektorów, czy uczniów, kontrolować wydatki, tworzyć plany lekcyjne, czy wreszcie sprawdzać terminowe wpłaty. Dzięki zintegrowaniu z Comarch Optima, możliwy jest eksport danych kontrahentów, rejestrów vat, czy raportów kasowych.

Transport i spedycja

Aplikacja Y-Shipping bezpośrednio współpracuje z Comarch, a jej głównym zadaniem jest automatyczne tworzenie listów przewozowych, na podstawie danych znajdujących się w systemie ERP. Automatyczne pobieranie i przesyłanie danych przez zintegrowane programy pozwala na zmniejszenie do minimum możliwości popełnienia błędu przy wystawianiu dokumentów przewozowych.

Poligrafia

Program PROFIS Poligrafia przeznaczony dla firm z branży poligraficznej i może być w pełni zintegrowany z Comarch Optima. Dzięki temu szybko i łatwo można tworzyć kalkulacje prac poligraficznych, tworzyć narzędzia analizujące i raportujące i rozwijać oprogramowanie w dowolny sposób w ramach integracji.

Zanim zdecydujemy się na integrację programu, który już posiadamy, warto zapoznać się z wersję testową firmy Comarch, a także skonsultować się w doradcami. Z pewnością połączenie wielu istniejących już programów dedykowanych wraz z Comarch Optima przyniesie dużo korzyści, pozwoli na oszczędności finansowe i czasowe oraz ułatwi pracę. Koszt integracji uzależniony jest od liczby oraz rodzajów modułów, które mają być połączone. Niemniej znana na rynku firma Comarch, daje gwarancję profesjonalnej obsługi i zadowolenia.

Więcej znajdziesz tutaj: https://sellintegro.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here