Sprzęt AGD z ekspozycji – czy warto?

0
7533

Widzisz wyprzedaż w sklepie AGD? Często są to produkty, które wcześniej były na ekspozycji. Nie musisz od razu z nich rezygnować. Możesz dostać naprawdę dobry sprzęt AGD w atrakcyjnej cenie. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów.

Używany nie znaczy gorszy

W przypadku telewizora czy telefonu komórkowego, towar z ekspozycji oznacza intensywne i długie użytkowanie. Klienci przez cały czas włączają sprzęt, przeglądają go, a wyświetlacz w godzinach otwarcia sklepu jest najczęściej włączony. Z produktami AGD sytuacja wygląda nieco inaczej. Jedyne, co klienci mogą robić to otwierać drzwi czy wyciągać szuflady. Żywotność sprzętu AGD jest na tyle duża, że nawet po ekspozycji, może okazać się funkcjonalny i w pełni bezpieczny. Weź także pod uwagę, że lodówki czy pralki nie są włączone, kiedy są na wystawie w sklepie. Jeśli tak się dzieje – trwa to dość krótko, aby zaprezentować klientowi działanie sprzętu AGD. Trudno tu mówić o zużyciu. Inaczej jest oczywiście z telewizorami czy telefonami komórkowymi.

Nie wiesz jak zdobyć dodatkowe fundusze na sprzęt AGD? Weź pod uwagę pożyczki przez Internet. To szybki i prosty sposób na zastrzyk gotówki. Pieniądze wpływają na Twoje konto w błyskawiczny sposób, a ponadto pożyczki przez Internet nie wymagają wielu formalności. Pamiętaj tylko o regularnej spłacie.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Przede wszystkim, w przypadku sprzęt AGD, zwróć uwagę na uszkodzenia mechaniczne. Czy na drzwiach nie znajdują się rysy? Czy sprzęt AGD nie jest zabrudzony? Dokładnie obejrzyj lodówkę czy pralkę. Jeśli znajdziesz odciski palców lub lekkie zabrudzenia, zobacz, czy możesz to wyczyścić w warunkach domowych. Sprawdź także, co znajduje się wewnątrz lodówki i czy nie brakuje półek lub dodatkowych elementów, np. lampki, okablowania czy instrukcji. Zastanów się także, czy każdy z nich jest Tobie potrzebny i czy jego brak będzie miał wpływ na użytkowanie, np. instrukcję możesz pobrać przez Internet.

Nie warto kupować sprzętu AGD, który jest widocznie używany, czyli posiada rysy czy nie jest kompletny. Trzeba wtedy rozważyć zakup młodszych urządzeń, nawet z niższej półki cenowej, jednak zupełnie nowych.

O co warto zapytać sprzedawcę?

Zapytaj sprzedawcę, od jak dawna sprzęt AGD jest na ekspozycji. Porównaj ten czas z okresem wydania danej lodówki czy pralki. Urządzenia starsze, które przez długi czas były do dyspozycji dla klientów nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ mogą szybciej się zużyć podczas użytkowania niż młodszy sprzęt. Dowiedz się także, czy możesz zobaczyć opakowanie sprzętu. Jeśli istnieją widoczne zniszczenia, może to oznaczać, że sprzęt był wielokrotnie transportowany z jednego sklepu do drugiego. To dowód na to, że jest intensywniej użytkowany, a co za tym idzie – uszkodzeń może być więcej.

Sprawdź także, jak zachowuje się sprzęt AGD tuż po włączeniu – otwórz go, posłuchaj i przyjrzyj się pracy nawet przez kilka lub kilkanaście minut.

Niektóre otarcia, zabrudzenia czy rysy mogą być podstawą do wytargowania rabatu. Porozmawiaj ze sprzedawcą, czy możesz zyskać dodatkowe pieniądze na zakupie sprzętu AGD. Aby zyskać dodatkowy zastrzyk gotówki na zakup odpowiedniego sprzętu AGD, weź pod uwagę pożyczki przez Internet.

[Głosów:14    Średnia:2.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here