Sto tysięcy złotych to duża i mała kwota. Wszystko będzie zależne od tego, w jakim mieście mieszkamy. Jeśli to małe miasto to można w tej cenie poszukać małego mieszkania, które będziemy mogli wynająć. Każdego miesiąca będziemy zarabiać kilkaset złotych, co jest o wiele, wiele większą kwotą niż gdybyśmy inwestowali pieniądze w lokatę na koncie, które ma oprocentowanie rzędu 1-2% w skali roku. Jeśli mieszkamy w dużym mieście to braknie nam jeszcze kilkaset tysięcy żeby mieszkanie kupić. Można również założyć spółkę, która będzie zajmowała się budowaniem nowych mieszkań.

Mamy wkład sto tysięcy złotych i takich osób jest kilka czy nawet kilkanaście. Po dwóch do trzech lat, kiedy budynek będzie gotowy, a mieszkania sprzedane można będzie zarobić jeszcze raz tyle. Jest oczywiście zawsze ryzyko, że ceny spadną, albo, że inwestycja nie będzie ukończona, ale wtedy warto będzie się ubezpieczyć, a nie będziemy mieć problemów. Mając sto tysięcy złotych można będzie inwestować w akcje. Nie w jedną spółkę, ale w kilka czy kilkanaście. Wtedy zmniejszamy ryzyko i można będzie na pewno na tym zarobić. Tutaj zyskamy, a tam stracimy, ale zawsze wyjdziemy na plus i to ze sporym zyskiem. Wiele osób właśnie tak robi i nie widać żeby narzekały. Oczywiście trzeba uważać, co się robi i w jaki sposób, bo przecież nie chcemy stracić tylko zyskać.

W co jeszcze można inwestować?

Na samym początku trzeba sobie zadać pytanie jak długo możemy czekać na zwrot pieniędzy. Im dłużej możemy czekać tym więcej można zyskać. Inwestując dzisiaj w firmę, która dopiero, co się rozwija musimy często czekać nawet dziesięć lat żeby coś na tym zarobić. Zauważmy, że jedna z największych firm, która zajmuje się tworzeniem gier jeszcze kilka lat temu była mało znana. Dzisiaj, jeśli ktoś wtedy kupił ich akcje i zainwestował pieniądze jest bogaty. Właśnie tak to się odbywa i trzeba patrzeć na przyszłość.

Można za sto tysięcy złotych kupić ziemię, która dzisiaj jest tania i nie wygląda na taką, która mogłaby przynosić jakiekolwiek dochody. To pole i nic więcej, ale za dziesięć lat może się okazać, że z miasta zaczną się rozbudowywać domy i nasze pole stanie się działką budowlaną. Wtedy można będzie podzielić pole na małe działki i zarobić bardzo dużo pieniędzy. Ziemia to najlepszy sposób na lokowanie pieniędzy, ale trzeba mieć dużo czasu. Wtedy zyski są naprawdę bardzo duże i właśnie o to przecież chodzi. Można pomnożyć swoje zyski w miesiąc, ale można pomnożyć je razy dziesięć w kilka lat. Wszystko zależne jest od tego, na co jesteśmy zdecydowani i jak dużo zaryzykujemy.

[Głosów:87    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here