Kiedy warto skorzystać z franczyzy

Dla osób, jakie nie mają pomysłu na swoją działalność gospodarczą dobrym wyjściem może wykazać się franczyza. Jest to umowa między franczyzodawcą oraz franczyzobiorcą na podstawie współpracy. Polega na wspólnych korzyściach. To model biznesu, w jakim stosujemy firmę, jaka już ma pewien status na rynku. Nie wymagamy programu, natomiast zarazem mamy zwiększoną możliwość powodzenia.

Franczyza, więc co?

Zminimalizowanie zagrożenia do minimum, wykorzystanie z sprawdzonego już pomysłu na biznes oraz zdobywanie pełnego wsparcia ze strony profesjonalnych inwestorów powoduje, iż franchising to wprost doskonały sposób na to, aby zacząć przygodę ze swoją działalnością. Mówiąc dokładnie, franchising to forma wykonywania biznesu, w jakiej jeden spośród inwestorów, mający rozpoznawalną na rynku firmę (franczyzodawca), daje potrzebnej wiedzy, techniki i prawa do korzystania z własnej firmy innemu (franczyzobiorca).

Zasady współpracy obu stron określa umowa franczyzy, natomiast instrukcje jak naprawdę prowadzić działalność w ramach franczyzy zgromadzone są w podręczniku operacyjnym. Franczyza to doświadczona forma dokonywania interesów, jaka jest z uznaniem wykorzystywana w wielu dziedzinach poprzez tysiące osób na całym globie. Franczyza proponuje swobodę w prowadzeniu, zarządzaniu oraz kierowaniu swoją spółką.

Franczyza miękka, franczyza twarda

Należałoby określić na różnice pomiędzy franczyzą twardą natomiast miękką. Franczyza twarda to niezwykle precyzyjne połączenie biznesu z siecią, jakie okazuje się prawie we wszelkich elementach działalności: od wystroju placówki po model sprzedawanych produktów. Franczyzodawca ma niezwykle wielki wpływ na świadczony asortyment oraz rozwijanie biznesu. Z kolei franczyza miękka zapewnia franczyzobiorcy znacznie większą swobodę. Prowadzi on działalność pod szyldem franczyzodawcy, jednak ma możliwość podejmowania wielu decyzji.

Franczyza – poczucie zabezpieczenia

Franczyzodawcy pociągają franczyzobiorców poczuciem bezpieczeństwa. Z raportu Profit System wynika, iż przeżywalność franczyzobiorców w całkowitym czasie umowy stanowi 80 proc. To – zdaniem autorów – zdecydowanie pewniejsza propozycja aniżeli swój biznes – tutaj współczynnik przeżywalności po pierwszych trzech latach stanowi 30 proc. Franczyza to z pewnością ważne urządzenie, jednak nie dla każdego. Pierwsza, podstawowa reguła tego biznesu świadczy, iż nie jest sposobem na ratowanie upadającego biznesu, nie jest także szybką inwestycją. Potrzebuje czasu, pracy oraz pielęgnacji, nim dochody popłyną większym strumieniem do obu stron.

Czemu należałoby?

Franczyza to dobry pomysł dla młodych inwestorów, jacy pragną mieć swój biznes, ale nie mają jeszcze swego doświadczenia w sprawie zarządzania oraz marketingu. Atutem otwarcia biznesu franczyzowego jest także fakt, że sporo spośród nich nie potrzebuje wielkiego pieniądza startowego.

Pokazowo jeżeli zdecydujemy się na założenie restauracji tego rodzaju to do startu starczy nam tylko kilkadziesiąt tysięcy. Co więcej, możemy spodziewać się, iż już na starcie nie zabraknie nam klientów. W końcu będziemy sprzedawać artykuły popularnej oraz cenionej już firmy.

Franczyza w Polsce – poznaj najnowsze doniesienia z polskiego rynku franczyzy – sprawdź więcej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here