kotły wielopaliwowe

Zastanawiasz się, czy kotły wielopaliwowe to dobry wybór do ogrzewania nieruchomości mieszkalnej lub hali produkcyjnej? Jak najbardziej tak! Decydując się na takie kotły, możesz realnie przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego, a także mocno ograniczyć wydatki związane z zakupem paliwa opałowego. Dla przykładu: prowadząc zakład stolarski, z którego masz odpadki w postaci trocin przechowywanych w silosach, możesz się zdecydować na spalanie trocin właśnie w kotłach wielopaliwowych. W ten sposób wytworzysz ciepło potrzebne do ogrzewania pomieszczeń, jak i ciepłej wody.

Kotły wielopaliwowe wyróżniają się przede wszystkim ekologiczną zasadą działania oraz możliwością spalania wielu różnych materiałów. Warto też dodać, że najnowocześniejsze kotły wielopaliwowe wyposażone są w systemy automatycznego odpopielania, a więc ich użytkowanie jest nie tylko proste, ale i wygodne. Spalanie trocin nie jest zbyt skomplikowane – materiał dostarczony do pieca ulega rozgrzaniu, spalaniu oraz odparowaniu wszelkiej wilgoci. To wytwarza ciepło, które kotły wielopaliwowe przetwarzają na energię potrzebną do ogrzewania nieruchomości, zakładu produkcyjnego lub ogrzewania wody.

Jak działa kocioł wielopaliwowy ekologiczny?

Nowoczesne kotły wielopaliwowe działają na prostych zasadach. W ich wnętrzu znajduje się komora spalania, gdzie może odbywać się, np. spalanie trocin pod wpływem naprawdę wysokiej temperatury. Dodatkowo w tym procesie następuje odparowywanie wilgoci z odpadów drzewnych. To przekłada się na równomierne spalanie paliwa opałowego oraz doskonałe rozłożenie wytworzonego na tym etapie ciepła.

Decydując się na spalanie trocin, musisz wiedzieć, iż jest to podejście proekologiczne w kwestii ogrzewania wody, hali produkcyjnej lub domu. Taki proces spalania nie generuje żadnych szkodliwych substancji lotnych, a to oznacza, że jest o wiele bardziej ekologiczny od spalania węgla drzewnego. Jeśli chcesz wykorzystać wszelkie odpady drzewne i jednocześnie stosunkowo tanio ogrzewać wodę czy nawet własny zakład produkcyjny, koniecznie zainwestuj w kotły wielopaliwowe od topowych producentów. Przyczynisz się w ten sposób do ochrony środowiska oraz zredukujesz w znacznym stopniu wydatki na ogrzewanie w sezonach grzewczych. Pamiętaj – spalanie trocin jest w 100% legalne i… proekologiczne!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here