adwokat

Kiedy zagłębiamy się nieco w temat pracy jako adwokat, powinniśmy uwzględniać aspekty dotyczące nie tylko tego, w jaki sposób nim zostać, ale także jak wyglądają realia na rynku pracy takiego specjalisty. Dzisiaj przedstawimy Ci sytuację dotyczącą realiów rynku w pracy jako adwokat oraz tego, gdzie możesz szukać zatrudnienia. Być może warto jest postawić na własną działalność gospodarcza? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/adwokat-i-samozatrudnienie-realia-rynku-pracy-adwokatow/

Sytuacja na rynku pracy jako adwokat

Z biegiem czasu przybywa nowych absolwentów studiów prawniczych. Podczas studiów mogą mi wybrać specjalizacje, aby zostać radcami prawnymi, notariuszami czy komornikami. Spora część takich specjalistów wybiera również w przyszłości adwokata. Każdego roku rynek pracy z dziedziny prawa musi pomieścić od 3000 do 5000 nowych kandydatów na stanowisko adwokata. Okazuje się, że pracy wcale nie brakuje. Takich specjalistów przygarniają przede wszystkim kancelarie adwokackie, firmy, korporacje, urzędy czy instytucje.

Czy adwokat, a radca prawny to to samo?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to taki sam zawód. Prawda jest nieco inna. Oboje przedstawiciele udzielają pomocy prawnej za pieniądze, a w zamian wyciągają klientów ze sporych tarapatów. Obaj posiadają uprawnienia, do tego, żeby reprezentować swoich klientów przed sądem obraz innymi organami. Uprawnienia adwokata są jednak o wiele szersze, niż uprawnienia radcy prawnego. 

Czy własna kancelaria adwokacka to dobry pomysł?

Naturalną koleją rzeczy, którą jest wybór ścieżki zawodowej jako adwokat jest założenie w późniejszym czasie własnej kancelarii adwokackiej. Samodzielna działalność daje nam swobodę przy wyborze spraw oraz w polityce cenowej. Istnieje również możliwość prowadzenia spółki adwokackiej. Aby móc otworzyć własną kancelarię adwokacką, musimy posiadać lokal oraz potrzebny sprzęt. Dodatkowo do tego dochodzą również czynności formalne związane zakładanie działalności gospodarczej. Nie trzeba chyba nawet wspominać, że aby podjąć się takiej działalności musimy mieć aplikację adwokacką i być wpisanym na listę adwokatów.

Zobacz też: http://www.pbp-bank.pl/czym-dokladnie-zajmuje-sie-adwokat-jak-wyglada-jego-praca/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here