porost włosów
fot. pixabay.com

Wzrost włosów zależy od wielu czynników, głównie genetycznych i hormonalnych, a także od naszego zdrowia. Liczba włosów, które pojawiają się w ciągu życia, zależy również od wieku. Im starsze, tym niestety nasze włosy zmniejszają objętość i gęstość włosów. Sprawdź, co przyspiesza porost włosów!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/co-przyspiesza-porost-wlosow/

Życie włosów

W zależności od rodzaju włosów (czyli ułożenia włosów na ciele) porost i obfitość włosów są różne. Włosy na skórze głowy rosną do trzech lat, a włoski na rzęsach są krótsze. Pod koniec fazy wzrostu włosa wszystkie komórki mieszków włosowych obumierają, przestają się dzielić i ulegają rogowaceniu. Takiemu zabiegowi nie podlegają jedynie elementy matrycy. Komórki zrębu dzielą się i pomagają usunąć martwe włosy z mieszka włosowego na zewnątrz.

Potrzeba czasu, zanim nowe włosy zaczną rosnąć. Czasami rośnie w tym samym mieszku włosowym, który jest zrzucany ze starych włosów pod wpływem starych komórek zrębowych włosa. W innych przypadkach nowe komórki macierzyste powstają w wyniku tworzenia się brodawek w mieszkach włosowych.

Co na porost włosów?

Włosy nie lubią zimna i gorąca, ale lubią ciepło. Jeśli więc chcesz przyspieszyć wzrost włosów, nie narażaj ich na drastyczne zmiany temperatury. Unikaj lokówek i prostownic. Jeśli nie możesz się bez niego obejść, zastosuj środki chroniące włosy przed bardzo wysokimi temperaturami.

Odżywiaj się zdrowo, ponieważ składniki zbilansowanej diety takie jak witamina B12, wapń, żelazo i cynk wspomagają szybki wzrost grubych i grubych włosów. Ponadto przyspieszenie wzrostu włosów i paznokci prowadzi do spożycia świeżych ryb, jaj, sera, soczewicy i orzechów brazylijskich.

Mądrze obchodź się ze słońcem. Małe dawki światła słonecznego pozytywnie wpływają na porost włosów, ale nadmierne dawki słońca mogą nadmiernie wysuszyć włosy, co prowadzi do ich osłabienia i wypadania.

Przycinaj włosy tak często, jak potrzeba. Włosy wyrastają ze skóry głowy, ale ich końce szybko się starzeją i ścierają, co prowadzi do rozdwajania. Rozdwojone końce, aby złamać włosy.

Jeśli chcesz przyspieszyć wzrost włosów, kup specjalny szampon i odżywkę, aby przyspieszyć wzrost włosów. Prosimy jednak o rezygnację z produktów do stylizacji włosów, takich jak spraye, pianki i żele. Zawarte w nich chemikalia mogą przyspieszyć przetłuszczanie się włosów.

Przeczytaj też: http://www.scandihome.pl/zdrowe-wlosy-i-paznokcie-i-dieta/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here