założenie firmy

Własna firma jest marzeniem wielu ludzi. Jest to wyzwolenie spod kajdan pracodawcy. Jest się wtedy własnym sterem i okrętem. Wiele ludzi mówi o tym, ale tak naprawdę nie jest w stanie tego osiągnąć, gdyż ciągle szuka wymówek do tego, aby nie ruszyć się w kierunku rozwoju własnego biznesu. Często można spotkać przekonania, że do otworzenia własnej firmy trzeba mieć dużo oszczędności. Co nie jest do końca prawdą, a raczej wymówką tych, którzy boją się spróbować coś stworzyć. Wszakże istnieje wiele innych sposobów, by otworzyć swoją własną, wymarzoną firmę nawet bez posiadania pieniędzy.

Pierwszy sposób to zabieganie o dofinansowanie

Zwykle można taki wniosek złożyć w swoim urzędzie pracy. Jednak trzeba pamiętać, iż pieniądze nigdy nie są za darmo, gdyż nawet gdy dofinansowanie zostanie nam przyznane (co nie jest takie proste i szybkie) to wtedy musimy spełnić pewne warunki, aby pieniądze, które dostaliśmy, były rzeczywiście darmowe. W praktyce oznacza to, iż nasza firma musi utrzymać się na rynku minimum 2 lata i przez ten czas płacić odpowiednie opłaty i daniny dla państwa. Co więcej, nie możemy wydać tych pieniędzy, na to, co chcemy! Istnieją tylko odpowiednie wydatki, które możemy poczynić za pieniądze z dofinansowania. Także, jeśli myślimy, że za dofinansowanie zakupimy cały towar do naszego sklepu to niestety, ale tak nie będzie.

Aczkolwiek taka forma założenia biznesu bez pieniędzy może być nawet dobra, gdy myślimy o biznesie, do którego potrzebujemy tylko odpowiedniego sprzętu. Przykładowo fotograf z dofinansowania może kupić profesjonalny sprzęt (albo przynajmniej jego część), z którego będzie korzystał. W jego przypadku dofinansowanie nie będzie takim kiepskim pomysłem jak dla osoby, która chciała zakupić towar do swojego sklepu za te „darmowe” pieniądze.

pożyczka na założenie firmy

Jednak jeśli potrzebujemy pieniędzy na różne rzeczy, które nie są możliwe do uzyskania wraz z dofinansowaniem, to wtedy zostają nam odpowiednie pożyczki. Tutaj nikt nam z góry nie narzuca tego, na co musimy wydać pieniądze. Jest to bardziej rozsądna i sensowna opcja dla każdej osoby.

Pożyczka na założenie firmy to bardzo ważna sprawa

Musimy spełnić dane warunki, jeśli chcemy ją dostać. Nie wszyscy będą mogli z niej skorzystać. Jednak jeśli nie mieliśmy problemów ze spłatą zeszłych zobowiązań i mamy porządek w BIK i innych rejestrach to wszystko powinno przebiec w miarę sprawnie.

Tak jak każde zadłużenie, które się zaciąga – trzeba dokładnie przemyśleć to, czy nam się to opłaca. Koniecznie trzeba dokładnie kilka razy sprawdzić nasz biznesplan, poczynić różne przygotowania, które sprawią, że nasz biznes będzie generował zyski, a my będziemy mogli szybko i sprawnie spłacić nasze zadłużenie. Musimy pamiętać, że nie spłacone zadłużenie będzie nam bardzo ciężką kulą u nogi. Wraz z niespłacaniem zobowiązania na czas rosną jego odsetki i co za tym idzie, będziemy za pożyczkę musieli zapłacić bardzo dużo pieniędzy.

Nim tak zaryzykujemy, warto zrobić rozeznanie naszego biznesu. Możemy stworzyć jakąś małą ilość produktu i zobaczyć czy cieszy się on jakimś zainteresowaniem. Możemy zrobić różne badania rynku, aby sprawdzić, czy będziemy oferować atrakcyjne usługi, czy produkty dla innych. Wystarczy zrobić ankietę i wybrać się z nią do naszych znajomych czy wypytać zwykłych przechodniów gdzieś na ulicy.

Oczywiście warto także przed otwarciem swojej działalności gospodarczej poczytać różne książki i poradniki na temat samego prowadzenia firmy, ale także i przyda się dodatkowa wiedza z naszej branży, która ułatwi nam wiele spraw. Im więcej będziemy wiedzieć, tym lepiej. Warto przestudiować losy wielkich firm z naszej branży po to, aby uniknąć ich błędów. O niebo łatwiej i taniej jest się uczyć na cudzych porażkach niż na swoich.

zakładamy firmę

Gdy już zaciągniemy pożyczkę na założenie firmy, to wtedy warto dać z siebie jak najwięcej, po to by nasza firma się rozrastała jak najbardziej. Priorytetem powinno się stać spłacenie naszego długu na czas. Jeszcze lepiej byłoby spłacić to zobowiązanie jeszcze przed czasem, co znacznie obniżyłoby koszta samej pożyczki – oczywiście o ile jest taka możliwość. Wszystko zależy od warunków, na jakich udzielono nam pożyczki.

Różnie z tym bywa, dlatego podczas czytania i negocjowania umowy musimy być bardzo uważni i zwracać uwagę na wszystko. Nie powinniśmy się czuć źle, z tym że zajmujemy mnóstwo czasu konsultantowi od pożyczek, podczas gdy dokładnie przeglądamy wielostronicową umowę. Tutaj chodzi o duże pieniądze, więc trzeba wszystko dokładnie przeanalizować. Jeśli nam coś nie pasuje lub wzbudza wątpliwości, to koniecznie trzeba o tym porozmawiać z osobą udzielającą nam pożyczki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here