Laptop dla studenta – czym powinien się charakteryzować?

Studenci coraz częściej w ramach przygotowywania prac zaliczeniowych muszą korzystać z programów do tworzenia grafiki czy raportów. Warto o tym pamiętać szukając laptopa dla ucznia i wybierać nie tylko lekkie modele, które łatwo będzie można zmieścić w plecaku.

Trudno mówić o jednym laptopie, który sprawdziłby się w przypadku każdego ucznia. Warto więc dobrać go do konkretnych zadań, jakie przed nimi stoją. W przypadku studenta polonistyki komputer będzie służył tylko do pisania, a więc może to być jeden z tańszych modeli. Jednak już przyszły grafik lub filmowiec będzie musiał zainstalować na swoim sprzęcie specjalistyczne programy. Zwykły laptop może tego nie wytrzymać.

Laptopy dla studentów o różnych wymaganiach

Podstawą powinna być wygodna klawiatura i sprawnie działające WI-FI. To w połączeniu z podstawowym edytorem tekstu wystarczy studentom wielu kierunków humanistycznych. Jeśli jednak na komputerze mają być instalowane programy czy aplikacje, warto też zwrócić uwagę na pojemność dysku i moc obliczeniową procesora. Obecnie już nawet w tańszych laptopach można znaleźć dyski o pojemności kilkuset gigabajtów, które pozwolą bez problemu przechowywać filmy czy większe programy. Zobacz dostępne laptopy polecane w tej kategorii w różnych wariantach kolorystycznych.

Kupując laptop dla studenta

Szukając sprzętu w sklepach warto filtrować je pod względem wielkości. Jeśli chodzi o wagę, to im mniejsza, tym lepiej, bo większość studentów będzie chciała na co dzień nosić na zajęcia swój komputer w torbie. W przypadku wielkości ekranu, znów powinna ona zależeć od przeznaczenia. Małe przekątne ekranów są w cenie w większości zastosowań, ale korzystanie z programów księgowych czy edycja zdjęć będzie łatwiejsza na dużej matrycy dobrej jakości. Trzeba też pamiętać, że laptop dla studenta musi zmieścić się na niewielkim biurku w sali wykładowej, a także że jego bateria musi wytrzymać wiele godzin zajęć.

Kupując laptop dla studenta, warto zwracać uwagę na styl

Coraz rzadziej młodzi ludzie korzystają na co dzień z płyt CD, więc nie są one koniecznym elementem wyposażenia laptopa. Jednak już kilka wygodnie rozmieszczonych wejść USB na pewno się przyda w komputerze dla studenta, by podłączyć telefon czy pendrive. Do tego miejsce na kartę pamięci, które pozwoli szybko przenieść zdjęcia z aparatu.

Warto pamiętać, że dla wielu młodych ludzi istotną cechą laptopa jest styl. Chętnie wybierają oni komputery w kolorowych obudowach czy z podświetlaną klawiaturą. Warto szukać więc nie tylko standardowych szarych i czarnych sprzętów, ale też oryginalnych czerwonych czy złotych modeli.

Laptopy dla studentów o różnych wymaganiach

Ostatnim, na co można zwrócić uwagę, jest system operacyjny i marka sprzętu. Czasem da się dobrać laptop do systemu operacyjnego smartfona, jaki uczeń już posiada. Ma to znaczenie o tyle, że mając laptop i smartfon Apple, można łatwo podejrzeć na telefonie raport rozpoczęty na komputerze czy wprowadzić poprawki dzięki jednolitym programom dostępnym na obydwa urządzenia. Podobnie jest w przypadku urządzeń Microsoft i kilku innych firm.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here