Środki ochrony roślin należy umiejętnie stosować

Niektórzy rolnicy uważają, że lepiej jest stosować herbicydy zamiast orki, ponieważ struktura gleby lepiej wtedy zatrzymuje wodę, a dżdżownice rozwijają zdrowie gleby.

A ponieważ gleba pomaga lepiej filtrować wodę, dzięki temu nie ma spływu składników odżywczych z roli. W rzeczywistości na polu mogą występować dziesiątki rodzajów chwastów. Niektóre z nich to chwasty szerokolistne, inne to tak naprawdę trawy, w zależności od wpływu, jaki może mieć uprawa i liczby gatunków, rolnicy zdecydują, czy użyć czegoś, co kontroluje bardzo niewiele chwastów lub szeroki zakres niepożądanych roślin. Rolnik rozważy również, co jest sadzone w pobliżu, czy w pobliżu jest woda. Niektóre herbicydy opuszczają strefę ochrony na polu, a inne działają tylko w oparciu o kontakt. Kiedy sadzisz plony na polu, wiedząc, jakie chwasty były tam w zeszłym roku, rolnik może chcieć zastosować herbicyd, który pozostawia pole chronione przed mniej więcej tydzień, co da uprawom szansę na wyprzedzenie chwastów. Innym razem rolnik może chcieć po prostu pozbyć się chwastów, które pojawiają się na roli.

Nieumiejętne stosowanie herbicydów może powodować zanieczyszczenie środowiska, dlatego zawsze należy kierować się wskazówkami producenta dotyczącymi bezpieczeństwa stosowania.

rolnictwo

Herbicydy przedwschodowe zwalczają chwasty w okresie między wschodem pędów korzeniowych z nasion, a wschodem sadzonek przez glebę. Niektóre herbicydy przedwschodowe mogą również zapewnić kontrolę powschodową plonów. Biologiczne zwalczanie chwastów polega na wykorzystaniu innych żywych organizmów, takich jak owady, choroby lub zwierzęta gospodarskie, do zwalczania niektórych chwastów. Teoretycznie zwalczanie biologiczne dobrze nadaje się do zintegrowanego programu zwalczania chwastów. Można również spowodować wyrównanie łanu zbóż – ochrona herbicydowa rzepaku jesienią poprzez zastosowanie regulatorów wzrostu. Jednak ograniczenia kontroli biologicznej polegają na tym, że jest to przedsięwzięcie długoterminowe, jego skutki nie są ani natychmiastowe, ani zawsze adekwatne do wysiłków, tylko niektóre chwasty są potencjalnymi kandydatami do stosowania takich metod, a wskaźnik niepowodzeń w dotychczasowych próbach zwalczania biologicznego chwastów jest dość wysoki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here