Najmodniejsze dzielnice Wrocławia – gdzie opłaca się mieszkać w 2019 roku?

0
2196

Wrocław to obecnie jedno z najdroższych miast w Polsce, jeśli chodzi o wynajmy i zakup mieszkania. Tak rynek wtórny, jak i rynek pierwotny mają się we Wrocławiu naprawdę dobrze. Warto jednaj, jeszcze przed zakupem mieszkania, zorientować, które dzielnice są modne i opłacalne, a od których lepiej trzymać się z daleka.

Zieleń

Na początek analizujemy tereny zielone. Tutaj zdecydowanym zwycięzcą jest dzielnica Fabryczna, choć Psie Pole jest już dość niedaleko. Obie mają spory dostęp do zielonego i są korzystne dla mieszkańców pod względem terenów rekreacyjnych na łonie natury. Wysoko są także Krzyki, słabo wypada Stare Miasto.

Łatwe dojazdy

No to czas na coś, wydawałoby się, odwrotnego. Kupujesz mieszkanie we Wrocławiu? Sprawdź, jak wygląda kwestia dojazdu. Najłatwiej dojeżdża się ze Śródmieścia. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Stare Miasto i właściwie są one równo obok siebie. Trzecie miejsce niespodziewanie otrzymała Fabryczna, ale już najsłabiej, jak można się było spodziewać, wypadło Psie Pole.

Bezpieczeństwo

Kwestia niezwykle ważna przy podejmowaniu decyzji o zamieszkaniu w danym miejscu. Chodzi o bezpieczeństwo. Najmniej bezpiecznie, według raportów, można czuć się w dzielnicy Stare Miasto. To nie jest zaskoczeniem. Gdzie jest w takim razie najlepiej? Przede wszystkim w Krzykach (miejsce drugie) oraz na Psim Polu (pierwsze). Trójkę zamyka Fabryczna.

Ceny

Od razu zaznaczamy, dla kupujących mieszkanie we Wrocławiu, że nie chodzi tylko o ceny samych mieszkań (choć także), ale również ceny w sklepach osiedlowych itp. Otóż najgorzej wypada tym razem Śródmieście, gdzie jest najdrożej. Z kolei w pierwszej trójce znów znane twarze. Niespodziewanie Stare Miasto na trzecim miejscu, później Krzyki na drugim i Fabryczna na pierwszym.

Z polecenia

Na koniec ocena mieszkańców. Najwięcej osób poleca mieszkanie w Krzykach. Na drugim miejscu mieszkańcy zadowoleni są z mieszkań w Fabrycznej, a na trzecim w Psim Polu. Na szarym końcu znów Stare Miasto.

[Głosów:4    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here