Freedom Holding Corp. wchodzi na Nasdaq

Akcje spółki inwestycyjnej, świadczącej usługi finansowe w Europie, Rosji i Azji Środkowej, zostały właśnie wprowadzone do obrotu na Nasdaq Capital Market. Sprzedaż ruszy 15 października, pod szyldem FRHC.

“To ważne osiągnięcie dla naszej firmy” – powiedział Timur Turlow, prezes zarządu i dyrektor generalny Freedom Holding Corp. – “Jesteśmy pierwszą firmą z Rosji i Azji Środkowej, dopuszczoną do notowań na Amerykańskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Spodziewamy się, że ułatwi nam to dostęp do szerszego grona potencjalnych klientów i przyśpieszy rozwój strategicznych relacji z inwestorami i kolejnymi partnerami”.

Freedom Holding Corp. prowadzi działalność przez swoje spółki zależne pod marką Freedom Finance. Firma specjalizuje się w bankowości inwestycyjnej: świadczy detaliczne usługi maklerskie, prowadzi doradztwo inwestycyjne i obraca papierami wartościowymi, a także funduszami gwarancyjnymi. Jest zawodowym graczem na wielu giełdach, m.in. na rynkach w Moskwie i Kazachstanie.

Kazachstan to również główna siedziba firmy, której biura operacyjne ulokowane są w Stanach Zjednoczonych i Rosji. Poza nimi funkcjonuje ponad 70 oddziałów w 7 krajach, w tym w Niemczech i na Cyprze. Ich praca regulowana jest przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Firma obsługuje ponad 130 000 klientów, używając do tego własnej platformy transakcyjnej Tradenet, zapewniającej również system zarządzania kontem.

Od lipca 2018 roku akcje holdingu zarejestrowane są na OTCQX Best Market. Pod koniec 2018 roku Freedom Holding Corp. wspiął się do pierwszej piątki firm na OTCQX.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here