oświadczenie online

Dostęp do internetu ułatwia wiele kwestii, na przykład naukę lub poznawanie nowych ludzi. Dużo prostsze są też sprawy związane z finansami, na przykład wyszukiwanie kredytów lub pożyczek, porównywanie ofert od różnych instytucji i składanie wniosków. Wiele firm proponuje swoje usługi finansowe wyłącznie w przestrzeni internetu, nie mając nawet placówki stacjonarnej. Klienci z taką firmą mogą kontaktować się za pośrednictwem strony internetowej.

Parabanki – czego oczekują?

W przypadku wypełniania wniosku o pożyczkę lub kredyt przez internet, przeważnie nie trzeba przygotowywać wielu dokumentów. Najczęściej niezbędny okazuje się dowód osobisty i to tylko po to, by przepisać z niego dane. Nie powinno się skanować dowodu i wysyłać go – godne zaufania firmy tego nie proponują, a te, które życzą sobie dowodu, niekoniecznie są dobrym wyborem.

Przeważnie nie wysyła się też zaświadczeń z zakładu pracy czy wyciągów bankowych. Wyjątkiem jest kredyt na oświadczenie online, kiedy to należy wypełnić ręcznym pismem i podpisać dokument, a następnie zeskanować i odesłać na wskazany adres. Oświadczenie dotyczy deklaracji wysokości otrzymywanych dochodów. Stosuje się je zamiast zaświadczenia z zakładu pracy. Chociaż wypełniane jest osobiście przez wnioskodawcę, pod groźbą odpowiedzialności karnej musi on podać dane zgodne z prawdą.

Dlaczego właśnie kredyt na oświadczenie?

Wybranie kredytu, który może być przyznany po przedstawieniu odpowiedniego oświadczenia, jest furtką dla wszystkich osób posiadających dochód, ale z innych przyczyn niewygodnych dla banków – mogą to być osoby z zajęciem komorniczym, osoby bez stałej pracy itd. Banki nie udzielają wsparcia kredytowego, jeśli klient nie wydaje im się wiarygodny.

Jeśli natomiast chodzi o samą ofertę parabanków, kredyty na oświadczenie nierzadko bywają bardzo korzystne i w wyższej kwocie. Niekiedy to właśnie przedstawienie stosownego dokumentu jest tym czynnikiem, który pozwala klientowi zyskać dostęp do o wiele wyższych sum przyznawanych np. w formie kredytu ratalnego.

Na co należy uważać

Jak wszędzie, w przypadku wysyłania dokumentów czy wypełniania gotowych oświadczeń, należy bardzo uważać na to co się podpisuje/wypełnia oraz dokąd trafiają materiały. Tę kwestię doskonale rozwiązuje pozyskiwanie informacji na temat dowolnego z parabanków przed rozpoczęciem starania się o pożyczkę. Nieuczciwy kredytodawca może wykorzystać przygotowane przez wnioskującego informacje, by je przekręcić na swoją korzyść lub użyć jeszcze w inny sposób.

kredyt online

W sieci trafić można także na podrobione strony parabanków – w teorii umożliwiają one wzięcie pożyczki, a w rzeczywistości służą do gromadzenia danych osobowych wnioskujących. Każdy dokument wysłany za pośrednictwem formularza ułatwia wtedy oszustowi wzięcie pożyczki w imieniu osoby, która nic o tym nie wie. Wciąż łatwo jest się nabrać, dlatego należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych ofert – nie tych znalezionych przypadkowo w sieci ani tych poleconych przez znajomych, z którymi nie ma się wielu powiązań.

Promocje – korzystne czy nie?

Niekiedy oferta kredytu na oświadczenie powiązana jest z czasową promocją. W przypadku takiej oferty dzięki wysłaniu oświadczenia można bez dodatkowych opłat skorzystać z dużo wyższej dostępnej kwoty. W stosunku do możliwych korzyści wysłanie takiego oświadczenia jest niewielkim problemem – osoby zainteresowane wzięciem kredytu jak najbardziej powinny takową wykorzystać.

kredyt na oświadczenie online

Tutaj jednak niezbędna jest wzmożona uwaga, bo firmy liczą na skuszenie klientów warunkami promocji i chcą pod tym przemycić korzyści również dla siebie. Wybierając kredyt na oświadczenie online sygnowany wyraźną informacją o promocji dobrze jest sprawdzić, co na ten temat piszą w serwisach o tematyce finansowej. Można też wykorzystać kalkulator kredytowy i sprawdzić, jak wyliczy opłacalność całkowitą kredytu.

Czy kredyt na oświadczenie to domena wyłącznie parabanków?
W przypadku parabanków nie spotyka się wymogów o podobnym wymiarze co w bankach, więc zamiast wyciągów bankowych czy zaświadczeń o zatrudnieniu często życzą sobie one po prostu oświadczenia. Bank bardzo rzadko zechce polegać na takim dokumencie obawiając się niefrasobliwości czy zdeterminowania klientów w dążeniu do uzyskania potrzebnych im pieniędzy.

Taka oferta jednak jak najbardziej może zaistnieć przynajmniej częściowo – oświadczenie dotyczyć może wielu różnych aspektów pozafinansowych, jak chociażby miejsca zamieszkania, rodzaju umowy o pracę itd. Niektóre oświadczenia muszą zostać podpisane w obecności urzędnika.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here