Płatności shoper – czym są i jaki mają wpływ na realizacje zamówień

Sklepy internetowe korzystają z różnych metod, których celem jest ułatwienie poruszania się po platformie sprzedażowej oraz gwarantującą szybką możliwość złożenia zamówienia. Oprócz tego, dla klientów niezwykle ważna jest szybka dostawa zamówienia, dlatego właściciele sklepów online powinni skupić się również na tym etapie sprzedaży i wykorzystać narzędzie, które będą niezwykle pomocne.

Model płatności

Usługa Płatności Shoper od Bluemedia to rozwiązanie, które pozwala na płacenie również przy pomocy kart takich jak Visa i MasterCard. Wiele osób rezygnuje z zakupów w konkretnym sklepie właśnie dlatego, że daje on możliwość dokonywania płatności tylko metodą „pay-by-link”. Dlatego warto zastanowić się, czy wybranie tej usługi dla swojego sklepu nie przyniesie jeszcze więcej korzyści.

Zalety

Płatność Shoper to przede wszystkim szybkość. Formalności skrócone do minimum sprawiają, że klienci chętniej wracają do naszego sklepu. Obecnie zbyt dużo czynności do wykonania przed zakupem najczęściej kończy się rezygnacją z niego. Przykładem może być stosowana przez wiele sklepów konieczność zarejestrowania się przez użytkownika lub zapisanie się na newsletter. Jest to powód, dla którego osoba opuszcza stronę. Tak, jak szybka i łatwo dostępna ma być możliwość obejrzenia towaru, tak samo sprawnie powinno przebiegać dokonanie płatności.

Dodatkowo Płatności shoper nie wymagają od klientów żmudnego przepisywania danych i numerów kont bankowych, w których najczęściej pojawiają się błędy, a także konsekwencje, jak na przykład przelanie pieniędzy do kogoś innego niż sprzedawca.

Jaki to ma związek z realizacją zamówienia?

Płatność za towar trafia na rachunek sprzedawcy najczęściej w ciągu kilku minut. Dzięki temu może on przejść do kolejnego etapu, jakim jest przygotowanie zamówienia do całkowitej realizacji. Pierwszym krokiem jest skompletowanie zamówienia (jeśli składa się z kilku elementów), spakowanie ich, a następnie nadanie przesyłki. Cały proces może trwać kilka minut, dzięki czemu paczka może ruszyć w drogę do odbiorcy jeszcze tego samego dnia, w którym dokonał od wpłaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here