bezrobotny

Jeśli jesteśmy osobą bezrobotną i zastanawiamy się jak odmienić ten stan rzeczy i znaleźć pracę, mamy do przed sobą wiele możliwości. Dzisiejszy rynek pracy wprost sam ubiega się o pracownika, co daje nam wiele szans na jej znalezienie. Jeśli jednak podejmujemy się zatrudnienia po raz pierwszy, możemy jeszcze nie do końca wiedzieć o tym, gdzie jej szukać. Przede wszystkim, najbardziej wygodnym sposobem dla nas, będzie skorzystanie z ofert, które możemy znaleźć w internecie.

Korzystając z przeglądarki internetowej z łatwością możemy odnaleźć wiele portali, oferujących spis ogłoszeń lokalnych. Na takich stronach pracodawcy za drobną opłatą wystawiają swoje propozycje pracy, dla zainteresowanych. Powinniśmy zatem w pierwszej kolejności odnaleźć jedną z takich witryn i sprawdzić co ma do zaoferowania. Dzięki specjalistycznej wyszukiwarce, możemy dostosować naszą listę do naszych wymagań.

Przede wszystkim, powinniśmy wpisać tam naszą lokalizację i określić, czy pracy będziemy szukać tylko w samym jej centrum, czy również możemy pozwolić sobie na dojazdy. Jeśli nie boimy się pokonywać codziennie dodatkowych kilometrów na stanowisko pracy, to suwakiem określimy ile kilometrów od miejsca zamieszkania mają być wyświetlane oferty.

Dodatkowo, jeśli od samego początku wiemy w jakim zawodzie chcemy pracować, możemy znacznie zawęzić grono poszukiwań tylko do jednego stanowiska. Inaczej sprawy mają się w momencie, kiedy jesteśmy osobą elastyczna i wolimy mieć wyświetlone wszystkie możliwości. Po potwierdzeniu naszych filtrów wyszukiwania, naszym oczom pokaże się lista ofert, które zostały wybrane według naszych wymagań. Tytuł takiego ogłoszenia, to zawsze nazwa zawodu w jakim poszukiwany jest pracownik. Jeśli dana oferta nas zainteresuje, możemy klikając w nią dowiedzieć się szczegółów.

dotacje dla bezrobotnych

W każdym ogłoszeniu pracodawca wypisuje wymagania jakich oczekuje od zainteresowanego, oraz to co w zamian oferuje. Jeśli zatem uważamy, że warunki pracy są dla nas korzystne, możemy zaaplikować na takie stanowisko. Większość portali z ogłoszeniami o pracę posiada bardzo wygodny system wysyłania CV, więc jedno kliknięcie zazwyczaj załatwia cały proces. Jeśli jednak wolimy inną formę poszukiwań pracy powinniśmy zgłosić się do najbliższego powiatowego urzędu pracy.

Jeśli udamy się tam w godzinach pracy placówki, możemy zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Dzięki takiemu statusowi otrzymamy w czasie poszukiwania pracy ubezpieczenie zdrowotne, oraz różne formy pomocy od specjalistów. Między innymi po przeprowadzonym wywiadzie, pracownik urzędu pracy dowie się jakie mamy wykształcenie, umiejętności, oraz jakie posiadamy oczekiwania względem pracy. Pod właśnie tym kątem, będą nam potem przedstawiane różne oferty.

Dodatkowo, raz na jakiś czas będziemy zapraszani na spotkania, na których być może dostaniemy inne formy wsparcia. W momencie, w którym przez dłuższy okres czasu nie podejmiemy zatrudnienia możemy uzyskać dotacje dla bezrobotnych na otworzenie swojej działalności gospodarczej. Aby jednak uzyskać taką formę wsparcia musimy spełniać parę warunków. Przede wszystkim musimy posiadać odpowiedni staż zarejestrowania w urzędzie. W zależności od placówki, może to być miesiąc, ale również mogą to być i trzy miesiące.

Dodatkowo, nie możemy być studentami studiów zaocznych

bezrobotny szuka pracy

Możemy natomiast studiować zaocznie i dalej będziemy się kwalifikować do dofinansowania. Musimy również wiedzieć, że żeby uzyskać pieniądze od urzędu pracy, nie mogliśmy posiadać w przeciągu ostatnich dwunastu miesięcy własnej działalności gospodarczej. Niestety, ale jeśli również za czasów w których byliśmy zarejestrowani odmówiliśmy podjęcia zatrudnienia, którą zaproponował nam nasz doradca to nie możemy się już ubiegać o dofinansowanie.

Spełniając wszystkie z wyżej wymienionych warunków, nie pozostaje nam już nic innego jak złożenie odpowiedniego wniosku o pieniądze na naszą działalność. Dokumenty do wypełnienia dostaniemy w placówce urzędu pracy w którym jesteśmy zarejestrowani i zostaną one rozpatrzone w ciągu trzydziestu dni. Niestety, jeśli zainteresowani taką formą pomocy, musimy jednak wiedzieć, że sam wniosek o dofinansowanie to nie wszystko.

Musimy jeszcze posiadać odpowiedni i profesjonalnie przygotowany biznes plan, dzięki któremu udowodnimy, że rozsądnie rozdysponujemy pieniądze, które otrzymamy od urzędu pracy. Czasami zdarza się, że wnioski zostają odrzucone właśnie przez to, że ten element nie został przygotowany z odpowiednią dbałością, a jest to najważniejsza rzecz w drodze do pieniędzy na otworzenie działalności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here